Het Museum van Schone Kunsten en Keramiek
| Attentie. Het Museum voor Schone Kunsten en Keramiek werd zwaar getroffen door de overstromingen van 15.07.21 en is momenteel niet toegankelijk! Dank u voor uw begrip!
Het Museum van Schone Kunsten en Keramiek in 1884 opgericht door Jean-Simon Renier in het voormalige « Hôpital nouveau » (1661), heeft één van de mooiste Belgische collecties van keramiek qua aantal, kwaliteit en verscheidenheid van de stukken.
Diverse « Chine de commande » en « Vereniging Oost- Indische Compagnie (VOC) » tonen stukken die in de 17de en 18de eeuw in Europa werden geïmporteerd, voordat het harde porselein werd uitgevonden in Meissen (Saxe).
Het souterrain is toegespitst op faience en aardewerk, waar Delfts blauw (vazen en schalen in allerlei groottes) en Delfts polychroom (kannen, dieren en bloemen) rijk vertegenwoordigd zijn. Ter beëindiging van deze artistieke reis duikt de bezoeker in een andere sfeer, die van Europese schilderwerk.
Virtueel bezoek (360 °) hier
Info visit
Geopend van woensdag tot zondag van 13.00 tot 17.00 uur.
Veel tijdelijke tentoonstellingen!
- 1:30
- Permanente vrije bezoeken voor individuele bezoekers
- 1:30
- Rondleidingen voor groepen op aanvraag
- Vrije bezoeken voor groepen op aanvraag
- Pedagogische bezoeken