CTLM tentoonstelling: “Heksen, de heropleving van heksen”.
Tentoonstelling te zien van 7 maart tot en met 10 mei 2025 in het Centre Touristique de la La Laine et de la Mode in Verviers.
“Beef, de heksen zijn terug! Heksen fascineren evenveel als ze onze kinderdromen angst hebben ingeboezemd. Geen enkel feministisch evenement is compleet zonder een herinnering aan deze historische figuur. Ze overschrijden normen en herinneren ons eraan dat het niet altijd gemakkelijk is om toegang te krijgen tot kennis of om als vrouw emancipatie te ervaren”. Deze reizende tentoonstelling, geproduceerd door de ULB, bestaat uit geïllustreerde panelen die heksen vanuit verschillende invalshoeken bekijken, van de heksenjacht in de 15e eeuw tot het ecofeminisme van vandaag, en die de heksenfiguur in de kunst, literatuur, film, enz. belichten.
INFO: Van 7 maart tot en met 10 mei 2025 in het CTLM, rue de la chapelle, 30, 4800 Verviers.
Toegangsprijs €1 per persoon - rondleidingen op eigen gelegenheid of met gids (voor verenigingen en schoolgroepen).
Informatie en inschrijving: 087 30 79 20 of info@aqualaine.be
Data rondleidingen: zaterdagen 15 maart, 5 april, 26 april & zondagen 23 maart, 13 april. De rondleidingen beginnen om 14.00 en 15.30 uur.
Deze tentoonstelling wordt u aangeboden in samenwerking met PAC Verviers, CTLM, Soralia & de Bibliotheek van Verviers.
En niet te vergeten: er worden ook andere activiteiten georganiseerd ter aanvulling van de tentoonstelling (film/debat, sprookjespotworkshops, enz.).